Барбекю з балона

Вулична пічка барбекю з балона не займає багато місця на ділянці і підійде для пікніка в літню пору або звичайного приготування їжі на відкритому повітрі. Щоб купити піч такого типу в Україні, вивчіть наші пропозиції та виберіть потрібний варіант.

Барбекю з балона

Конструктивні характеристики барбекю із газового балона

Як улаштовані такі печі для м'яса на ґратах? Їх конструкція дуже проста, тому виготовлення барбекю з газових ємностей, що відслужили, широко практикується любителями в домашніх умовах. Однак така процедура вимагає суворого дотримання технології та правил техніки безпеки, інакше процес може обернутися каліцтвом для виробника.

Іноді гриль роблять просто з балона, розрізаного навпіл. Так з нього виходять відразу дві ємності, в яких можна приготувати барбекю. Однак їх функціонал обмежений: на них можна зробити шашлик (якщо облаштувати прорізи для шампурів), посмажити на решітці ковбаски чи овочі, але добре просмажені шматки м'яса великих розмірів не вийде готувати.

Куди зручніші конструкції для барбекю з кришкою. Останню роблять із фрагмента стінки балона. Щільне прилягання забезпечується додатковими металевими деталями. Кришка – дуже зручна річ: вона запобігає пересушуванню та обвуглюванню м'яса. Під нею можна готувати великі шматки і вони вийдуть повністю готовими зсередини. Можна готувати шматок на решітці з двох сторін без кришки до легкого підрум'янювання, а потім накрити барбекю, і м'ясо буде повільно нудитися на вугіллі.

Конструкція обладнується заслінкою, що спрощує очищення від сажі та зітлілих вуглинків і дозволяє регулювати приплив повітряних мас. Часто використовують заслінки поворотного типу, що робляться в заокругленому дні балона. Також важливим є наявність ручок: одна з них встановлюється на кришку, а інші дві (для транспортування) – на корпус барбекю ззаду або з боків. Ручка для кришки має бути дерев'яною: при приготуванні барбекю її доведеться регулярно торкатися, а гарячий метал легко обпалить руку, якщо не використовувати товсту тканинну прихватку.

Піч для барбекю з балона може бути строго стаціонарною або постачати колеса. Пересувну конструкцію можна переміщати ділянкою, відправити під навіс чи приміщення, якщо надворі пішов дощ. На зиму її прибирають у сарай. Портативну модель з балона зробити проблематично через його велику вагу та габарити.

Які плюси та мінуси барбекюшниць з газового балона?

Балони для газу повинні витримувати високий тиск, тому для їх виробництва використовують міцну сталь. Вона добре витримує високотемпературні середовища, що дуже важливо для приготування барбекю та інших страв на вогні.

У конструкції проста і зручна форма, що добре підходить для розміщення решітки, і вона досить містка для потрібної кількості вугілля. Зробити кришку та забезпечити її герметичність також не складе проблем. Піч легко обслуговується, і будь-який власник заміської ділянки може придбати її для дому та готувати барбекю у дворі. На ґратах можна приготувати не лише м'ясні продукти, а й смачні овочі гриль. Встановлення кришки термометра допоможе регулювати умови приготування.

Хоча у грубки проста форма, вона надає простір для дизайнерської творчості: її можна пофарбувати, забезпечити кованими елементами, зробити барбекюшницю у вигляді транспортного засобу або іншого об'єкта. Для фарби головне, щоб вона витримувала високу температуру (600 градусів або більше) і не виділяла при такій експлуатації шкідливих речовин. Зараз є жароміцні фарби для мангалів, але вони бувають лише чорними. Якщо хочеться пофарбувати барбекю в яскравий колір, вибирати фарбу доведеться самостійно, звертаючи увагу на значущі параметри.

За бажання з балона можна зробити і складніші конструкції. Це може бути печка з місцем під казан або пристрій для гарячого та холодного копчення. Щоправда, багато з таких комплексів вимагають наявності не одного, а двох або трьох балонів різних розмірів.

Як мінус можна позначити розміри - вони цілком дозволяють розмістити грати, але все ж таки не підходять для одноразового приготування великої кількості м'яса. Тому на велику компанію, можливо, доведеться готувати у два прийоми.

Також, хоча матеріал конструкції міцний, стіни не відрізняються великою товщиною. Тому важливо дотримуватись правил експлуатації. Не слід охолоджувати барбекю холодною водою: це може призвести до деформації стінок. Потрібно дочекатися, поки конструкція охолоне сама. Встановлювати її слід на рівному місці. Плюсом буде наявність елементів армування (наприклад, у кришки), що також запобігають порушенню форми.

Де придбати гриль барбекю із пропанового балону?

Якщо вам потрібно в місті Дніпро купити зручний гриль для дачі за вигідною ціною, вивчіть моделі, які пропонує наша компанія. Ми виготовляємо металеві конструкції різних видів та габаритів, у тому числі моделі з балонів. Ви зможете підібрати для себе підходящий варіант, чи то маленький переносний гриль, чи масивний критий комплекс.