Булер'яни

Булер'ян – це сталева піч тривалого горіння, що забезпечує швидке та рівномірне прогрівання приміщення, а також економію палива. Зовні вона має деяку подібність із буржуйкою, але будова у неї дещо складніша, а теплова ефективність вища. Завдяки високій продуктивності такі печі купуються і для промислового використання. У грубки своєрідний зовнішній вигляд: сталевий корпус обгинається порожнистими трубами з металу. При цьому корпус може бути круглим і широким, так і вертикальним, витягнутим вгору. У Дніпрі купити піч такого типу можна за вигідною ціною, оформивши замовлення через нашу компанію.
Булер'яни
Булер'ян

Переваги та недоліки використання печей булер'янів

Які переваги дає встановлення такої печі? Серед них можна перерахувати такі:
  1. Велика топка, в якій може поміститися велика кількість дров (а чим більше, тим довше піч залишатиметься теплою).
  2. Тривале, повільне горіння та гарне збереження тепла. Що дозволяє підтримувати комфортну температуру в приміщенні довгий час і сприяє довговічності печі (повільне тління не спричиняє прогорання стінок, а ось вогонь, що розгорівся на всю міць, може становити таку небезпеку). Такі печі можуть підтримувати тепло в оселі 8-12 годин від однієї порції дров. Тому господарям не доведеться вставати глибокої ночі, щоби поповнити піч паливом.
  3. Економія палива. Це також пов'язане із тривалим горінням.
  4. Висока швидкість обігріву кімнати - всього за 20 хвилин у приміщенні, раніше не прогрітому, можна досягти комфортної температури. Це з конвекцією повітря, організації якої використовуються порожнисті трубки.
  5. Циркуляція повітря в трубках не дає поверхні перегріватись. Тому дотик до нагрітої грубки не настільки загрожує опіками, як торкання розтопленої буржуйки без захисної прихватки.
  6. Можливість використовувати для опалення сусідніх кімнат (і навіть на другому поверсі). Реалізують це зазвичай за допомогою гофротруб та повітровідводів.
Серед мінусів можна зазначити:
  1. Як паливо для такої печі підходять в основному тільки дрова.
  2. Скупчення на стінках димаря сажі та продуктів горіння. У приміщення кіптяву і дим не проникають, але на внутрішніх стінах труби вони можуть накопичуватися досить інтенсивно. Тому періодично димохідну трубу потрібно буде чистити. Також її слід робити високою (3 м від рівня печі) та якісно утеплювати. Як матеріал добре підійде нержавіюча сталь: вона недорога, легко чиститься та швидко нагрівається димовими газами.
  3. Якщо трубу довго не чистити, на її стінках накопичується рідка маса з сажі та дьогтю. Це коксує димар і створює неприємний запах, якщо затопити піч після довгої перерви.
Зовнішній вигляд та конструкція таких печей досить незвичайні. Вони поєднують систему тривалого горіння палива в низькокисневому середовищі та підігрів повітря за допомогою конвекційних трубок. Останні є частиною корпусу печі і видно при першому погляді на неї, саме це дозволяє швидко відрізнити булер'ян від інших типів печей. Трубки порожнисті, і зрізи у них постійно відкриті. Холодні повітряні маси йдуть у трубки через нижні зрізи, підігріваються та виходять назовні через верхні. Зольник у грубки невеликий, тому що при повільному згорянні дров золи виходить мало. Частота очищення димоходу залежить від якості палива та вмісту в ньому вологи. Якщо топити піч сухою вільхою, чищення буде потрібно нечасто - 3-4 рази на рік. Якщо використовувати сосну або відходи деревного виробництва, очисні процедури будуть потрібні помітно частіше.
Булер'яни
Промисловий булер'ян Widzew 08 з турбонаддувом на складі

Як правильно підібрати пекти булер'ян для опалення будинку?

При купівлі печі слід дізнатися, на який максимальний обсяг приміщення, що обігрівається, вона розрахована. Конструкції невеликих розмірів можуть обслужити 100-200 кубометрів (саме їх зазвичай і купують для побутового використання), а деякі високопотужні виробничі печі – до 1200. За бажанням можна придбати піч, обладнану варильною поверхнею. Вона добре підійде для опалення дачі, дозволяючи готувати їжу та підігрівати воду в умовах відключення електрики або газу. Такі печі зазвичай розраховані на невеликий обсяг опалювального простору (до 150 кубометрів). Можна придбати і конструкцію з теплообмінником, що дозволяє не тільки опалювати приміщення, а й нагрівати воду.

Які матеріали використовують при виготовленні булер'янів для дачі та гаража?

Булер'яни – сталеві печі: для їх виготовлення використовується товста жароміцна сталь. Товщина листів сталі має становити 5-6 мм. Товсті стіни важливі для довговічності конструкції та кращого утримання тепла. У виробництві використовуються труби з металу. Стінки у них приблизно такі ж за товщиною, а зовнішній діаметр становить 5-6 см. Задня стінка конструкції складається з двох металевих листів (між ними є трохи вільного місця). Це оберігає піч від надмірного перегріву. У дверцятах може бути вмонтована скляна термостійка вставка, через яку проглядається полум'я. Така піч нагадує камін та створює у приміщенні атмосферу затишку.

Де купити котел-булер'ян зі склом на дровах для дому та дачі?

Якщо вам потрібно купити таку піч в Україні, ви можете зробити це в нашій компанії. Ви отримаєте надійну піч, що підходить для дому чи дачі. Ми виробляємо різні типи пічних конструкцій - від міні печей для лазні до потужних чавунних, призначених строго для стаціонарної установки (наприклад, для дачі). Ви можете відстежувати акції та таким чином придбати піч або комплектуючі до неї дешевше. Якщо вам потрібно уточнити якусь інформацію щодо печей, їх придбання та доставки, ви можете зателефонувати або написати нам.