Чавунні мангали

Чавунний мангал - Дуже міцна і довговічна конструкція, здатна прослужити півстоліття і більше. М'ясо в ньому готується швидко, а завдяки тривалому збереженню тепла на такому мангалі можна приготувати кілька м'ясо порцій з невеликими витратами палива. В Україні купити цей надійний та довговічний мангал можна, оформивши замовлення нашої компанії.
Чавунні мангали
Чавунні мангали

Характеристики мангалів із чавуну

Якими експлуатаційними особливостями вирізняється цей матеріал? Чавунні конструкції відрізняються міцністю та великим терміном служби. Вони досить швидко нагріваються і довго зберігають тепло, що знижує витрату дров, а також робить чавун відмінним матеріалом для конструкцій, що передбачають приготування страви на повільному вогні типу печей для казана або барбекюшніц з кришкою. Чавунні конструкції важкі, тому їх переважно використовують для виготовлення стаціонарних мангалів. Можна замовити для дачі або будинку великогабаритну літню кухню з піччю під казан, столиком для нарізки продуктів та іншими елементами або обмежитися традиційним мангалом. Також можливе вбудовування мангалу в піч із цегли. Розбірні моделі для поїздок із чавуну теж роблять, але переносити такий виріб у руках важко: для його транспортування потрібен автомобіль. Деякі моделі мають колеса, завдяки чому їх можна пересувати по ділянці. Корисно буде обладнати чавунний мангал кришкою: оскільки матеріал добре тримає тепло, він підходить для готування м'яса цільним шматком на решітці. Кришка дозволяє отримати страви добре пропечені зсередини, навіть при приготуванні великих стейків. Кришка та грати також виконуються з чавуну, при цьому має забезпечуватися щільне прилягання до основного корпусу. Крім аксесуарів для барбекю, мангал може постачатися і дахом-навісом, що захищає продукти і готує людину від дощу. Габарити у конструкції можуть бути різними. Їх підбирають залежно від особистих потреб. Якщо в сім'ї часто бувають гості, можна придбати великий стаціонарний мангал на 10-12 шампурів і навіть більше. Матеріал добре витримує різні природні фактори, але не любить різких температурних перепадів, так що готувати на морозі взимку – не найкраща ідея. Якщо з якогось випадку (наприклад, святкового) вирішено все ж таки використовувати його, то розтоплювати піч треба повільно і поступово, а не різко. Також не слід примусово охолоджувати її холодною водою: потрібно дочекатися, поки виріб охолоне сам. Для очищення слід використовувати губку (абразивні щітки можуть пошкодити поверхню, що може запустити повільний процес корозії).

Які переваги у чавунних мангалів?

Головні плюси чавунної конструкції – надзвичайна міцність та тривалий термін служби: такі вироби можуть служити до 100 років та більше, використовуватись кількома поколіннями родини. Чавун добре переносить регулярні дії високих температур, що дуже важливо для пічки або мангалу, що регулярно використовується. При цьому конструкція не деформується, на ній не з'являється тріщин і подібних вад. Чавун мало схильний до корозійних процесів (на відміну від сталевих виробів, які не пройшли спеціальну обробку), не боїться ультрафіолетових променів, вологи та опадів. В цілому, вироби з чавуну невибагливі щодо умов використання, але вони не люблять різких перепадів температур (тому готувати на мангалі в зимовий час або остуджувати його холодною водою не варто). Також використання чавуну вигідне щодо економії палива: цей сплав добре тримає тепло, при цьому нагрівається він швидко. Це дозволить приготувати кілька порцій їжі (шашлику, грилю чи інших страв) за короткий термін. При цьому витрати паливних ресурсів будуть невеликими. Для чавунного мангалу можна використовувати як дрова, і вугілля. Здатність до тривалого утримання тепла дуже корисна приготування великих шматків риби чи м'яса під кришкою. Їх можна готувати, встановивши на мангал ґрати. При цьому м'ясо виходить м'яким та добре пропеченим зсередини. Також такі мангали мають привабливий вигляд та надають широкі можливості для дизайну. Часто корпус жаровні, підставку та інші елементи конструкції оформляють литими та кованими прикрасами. Піч або мангал можуть мати різний дизайн - сучасний, класичний, з фольклорними елементами. Такі печі привертають увагу і можуть називатися витворами мистецтва.
Чавунний мангал
Мангал - чавунне лиття

Де придбати чавунний мангал за ціною виробника?

Купити у Дніпрі, Харкові та інших містах України такий міцний мангал можна через нашу компанію. Ми виготовляємо конструкції різних габаритів та типів – як розбірні переносні моделі для пікніка, так і стаціонарні товстостінні мангали для дому. Ціна на конструкцію визначається її лінійними габаритами, пристроєм, складністю. Крім простих моделей, ми можемо також зробити мангал з грубкою або прикрашений кованими деталями.