(2)
8 400 ₴
(1)
8 300 ₴
-16%
(1)
5 800 ₴
-15%
7 950 ₴
(2)
8 400 ₴
7 490 ₴
6 000 ₴
3 750 ₴
Буржуйки
6 900 ₴
7 950 ₴
-8%
(1)
7 300 ₴
-15%
Буржуйки
4 500 ₴
(1)
4 080 ₴
6 550 ₴
(1)
10 500 ₴
Булер'яни
4 950 ₴
16 800 ₴
(1)
6 690 ₴
-11%
(1)
13 000 ₴
-9%
(1)
17 700 ₴
-19%
(2)
5 300 ₴
(1)
7 950 ₴
8 300 ₴
-9%
(1)
11 700 ₴
Печі-буржуйки від виробника
Буржуйка не втрачає своєї популярності завдяки простоті конструкції та обслуговування, невисокій ціні та невеликим габаритам. Вона добре підійде для дачі або житла невеликих габаритів, що розташований у приватному секторі. На ній також можна підігріти воду, а моделі, з конфоркою, дозволяють і готувати їжу. Нерідко печі такого типу купуються і для гаража. Купити піч для дому чи іншого приміщення в Україні ви зможете через наш сайт.Особливості та характеристики буржуйки на дровах
Як влаштовані такі печі та з чого вони виготовляються? Вони досить компактні та дешеві, при цьому при якісному виконанні дозволяють обігріти простору кімнату або два приміщення, що розташовані по сусідству. Зазвичай виготовлення буржуйок використовуються сталь і чавун. Другий варіант кращий: хоч такі печі і важчі, вони куди краще накопичують і утримують тепло. До того ж вони дуже довговічні та здатні служити понад 50 років. Для сталевих печей особливо важливою є достатня товщина стінок: тонкі листи легко деформуються від відкритого вогню. Як паливо для сталевої печі підійдуть лише дрова, тоді як для товстостінних чавунних буржуйок можна використовувати і вугільне паливо. Конструкція у буржуйки проста, і це одна з причин її популярності: таку грубку нескладно виготовити та обслуговувати. У самій базовій комплектації вона складається з корпусу, дверцят для закладки дров, з ручкою, і димоходу. Останній краще робити з нержавіючої сталі термостійких марок: він гладкий усередині, швидко нагрівається і досить дешевий. Також пічка обладнується ящиком для золи та заслінками для регулювання припливу повітря. Зольник спрощує процес чищення печі. Крім цього, буржуйки можуть постачати теплообмінник. Він дозволяє готувати гарячу воду, якщо підключити до нього бачок (бак купується окремо). Форма корпусу може бути різною – від простого циліндра чи прямокутника до складніших дизайнерських форм. Моделі бувають як витягнутими у довжину, так і, навпаки, невисокими та широкими. Стоять грубки зазвичай на металевих ніжках. Чавунні печі можуть бути прикрашені різними декоративними елементами, наприклад, кованими або литими. Для фарбування печей використовуються спеціальні жароміцні барвники, що витримують дуже високу температуру. Багато таких фарб полімеризуються тільки після першого розпалювання печі, тому першу топку слід проводити на вулиці (оскільки в повітря після неї виділяються продукти полімеризації). Звертайте увагу на вказівки виробників із цього приводу. При всій міцності металів вони погано переносять сильні контрасти температур. Тому піч не можна остуджувати холодною водою – такі дії можуть спровокувати появу тріщин. Також слід проявляти акуратність при роботі з варильною поверхнею: якщо на гарячий чавун проллється крижана вода, це теж може позначитися на ньому не найкращим чином. Якщо буржуйка стоїть у вас на дачі, і ви приїхали на неї в зимовий час, топити піч вперше потрібно повільно, щоб не спровокувати різкий стрибок від морозу до потужного нагрівання.На що варто звернути увагу при виборі чавунної буржуйки
Які критерії слід враховувати під час підбору печі? Рекомендується звертати увагу на такі параметри:- Максимальний обсяг простору, що може обслужити піч. Він вказується виробниками. Для гаража, лазні або тимчасової оселі зазвичай вистачає печі невеликих габаритів. Якщо будинок великий, а тим більше двоповерховий, однієї буржуйки для повноцінного опалення взимку буде недостатньо. В цьому випадку в кімнатах, віддалених від печі, встановлюються додаткові засоби опалення (наприклад, електричні обігрівачі).
- ККД печі. Він свідчить про ефективність використання палива. Найкращим ККД мають чавунні печі піролізного типу з додатковою камерою для допалювання продуктів згоряння. В основній камері у таких топок дрова не горять активно, а тліють у середовищі з низьким вмістом кисню. Це дозволяє використовувати тепловий потенціал дров більш ефективно та довше утримувати тепло від кожної партії дров (тому підкидати паливо доводиться рідше).
- Наявність кожуха або конвекційних отворів, що забезпечують рівномірне прогрівання повітря.
- Тривалість горіння дров та розмір камери згоряння. Чим вона більша, тим більше дров можна в ній розмістити, і, отже, тим довше вони горітимуть. Тому це важливий фактор для печі, що купується для дому. Її можна затопити ввечері і не турбуватися з приводу необхідності вставати та підкладати дрова. При цьому вранці повітря все ще буде теплим. При топці слід пам'ятати, що найдовше горить деревина твердих порід.
- Наявність варильної поверхні, кількість конфорок. Це важливий фактор, якщо піч купується для житла чи дачі. Деякі буржуйки обладнуються також духовкою.
- Будова дверцят. Вона має щільно прилягати до загальної конструкції. Ручка має бути виконана з матеріалу, що не обпалює руку, щоб її можна було торкатися без додаткової прихватки. Зараз можна зустріти і буржуйки з опцією каміна: дверцята в них мають вставки з міцного скла. Добре, якщо в конструкції є система "чисте скло": тоді його не доведеться часто чистити від сажі. У деяких печей 2 дверцята: одна для завантаження топки, інша для зольника.